Paleo dieta

Paleo je dieta, která je také známá jako paleolitická dieta, jde především o přírodní potraviny, které pomáhají dosáhnout velkého, zdravotního efektu a perfektní postavu. Lidské tělo se vyvíjelo více než 2 milióny let s potravinami nalezenými v přírodě ze zvěře, ryb, zeleniny, lesních plodů, vajec a ořechů. Lidská rasa prospívala na této dietě s vysokým obsahem živočišných tuků a bílkovin a nízkým obsahem sacharidů, ale to se změnilo, když jsme zavedli nepřirozené potraviny.

V posledních 200 letech průmyslové revoluce se změnila naše strava v ještě větší míře se zavedením zpracovaných a umělých potravin, stejně jako zvýšení množství jídla, které je nám k dispozici díky naší schopnosti uchovávat potraviny po delší dobu.

Zastánci paleo diety tvrdí, že tyto změny vytvořily škodlivý vliv na naše zdraví, a prohlašují, že jsou zodpovědné za onemocnění moderní civilizace, včetně obezity, cukrovky, onemocnění srdce a rakoviny.

Využijte akční nabídky – Musli se sójou za dočasně sníženou cenu.

Mnohé potraviny jsou omezeny z toho důvodu, že nebyli k dispozici ve stravě našich prehistorických předků. Patří mezi ně všechny zpracované potraviny, cukr, sůl, obilí, luštěniny, mléčné výrobky, káva a alkohol. Brambory jsou také omezené, protože odrůdy, které jsou nyní k dispozici jsou geneticky a nutričně upravené a mají mnohem vyšší obsah sacharidů než měly dříve.

Doporučené potraviny v paleo dietě

Maso, drůbež, ryby, vejce, většina zeleniny, houby, ovoce a ořechy.
Med, sušené ovoce a přírodní oleje jsou povoleny pouze ve velmi malých porcích.

Vzor dietního plánu v paleo dietě

Snídaně: Omeleta se špenátem a houbami
Dopolední svačina: Čerstvé jahody
Oběd: Grilovaný losos; Velký míchaný zeleninový salát, lněný olej
Odpolední svačina: Guacamole; Syrová mrkve a celer
Večeře: Grilované kuřecí; Dušená brokolice; Rajčatový salát
Večerní Snack: Pečené jablka s ořechy skořicí

Pokud se zavážete dodržovat Paleo stravu, může být velmi efektivní pro snížení hmotnosti a sníží se tím riziko chorob, které jsou spojené s obezitou a moderní západní stravou.

Nicméně zejména v počátečních stadiích mnoho lidí zažije nepříjemné reakce, jako je bolest hlavy únava, a chutě. Obvykle tyto potíže zmizí po několika týdnech a pak už je velmi snadné Paleo dietu dodržovat.

Podělte se o názor

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.