Chia semínka – hubnoucí zázrak

Léto se pomalu ale jistě blíží a s ním také období slunění, koupání a zkrátka všech radovánek, které k létu neodmyslitelně patří. Je to také čas, kdy nejvíc vystavujeme na odiv své tělo. A jak tedy co nejlépe a vlastně i co nejrychleji zhubnout? Metod a diet je mnoho, jistě jste jich už pár zkusili a máte s dietami své zkušenosti. My vám dnes žádnou dietu radit nebudeme ale poradíme vám jeden malý velký zázrak na hubnutí.

Tím zázrakem jsou chia semínka. Že jste o nich ještě neslyšeli? Chia semínka mají svou prapůvodní domovinu ve Střední ale také Jižní Americe, kde od pradávna byla součástí běžné stravy místních domorodců. Chia semena jsou v těchto krajích oblíbená již stovky a stovky let. Místní totiž moc dobře vědí, jaké zázračné účinky na tělo chia semínka mají. Proto je tu považují za naprostou samozřejmost každodenního jídelníčku. Mnoho vědců také tvrdí, že původní domorodí obyvatelé Jižní Ameriky znali chia semínka před víc jak 4000 lety.

bio-chia-seminka

Čím jsou vlastně chia semínka tak zázračná? Chia semínka obsahují vitamíny a minerály, jsou bohatým zdrojem omega-3 a omega-6 mastných kyselin a obsahují bílkoviny a vlákninu. Staří Máyové ale i Inkové je využívali při dlouhých pochodech jako superpotravinu. Chia semínka je dokonale nasytila a dodala jim energii. Díky své schopnosti až 12 zvětšit svůj objem navíc zahnala i hlav. A právě jsme uhodili hřebík na hlavičku, neboť tato vlastnost je tou zázračnou při hubnutí. Chia semínka jsou totiž doslova hubnoucí zázrak.

Hubnutí s chia semínky

Chia semínka jsou vhodná v dietě a pomáhají při hubnutí. Díky tomu, že dokáží “nabobtnat” a zvětšit svůj objem až 12x, jsou schopna zahnat pocit hladu. Člověk se cítí krásně sytý ale zároveň ani nehladoví – chia semínka jsou totiž bohatá na bílkoviny a vlákninu. Jsou jakousi znovuobjevenou superpotravinou.

Chia-Pudink

Pudink z chia semínek

V dietě se doporučuje jíst chia semínka 2x denně. Ideální je začít s nimi den v podobě snídaně. Chia semínka na sebe krásně váží vodu a tak toho můžeme využít a vytvořit si výborný pudink. Potřebovat budeme kokosové mléko, 3 lžíce chia semínek a ovoce na ozdobení. Chia semínka vložíme do misky, zalejeme kokosovým mlékem a necháme přes noc v lednici. Do rána mléko krásně ztuhne a vytvoří konzistenci podobnou pudinku. Pak už stačí jen pudink nazdobit ovocem a dopřát si zdravou a chutnou snídani. Věřte, že podobný pudink zažene pocit hladu a dodá tělu tolik potřebnou energii.