Dieta modelek – 3 fakta, která musíte vědět o rychlých dietách!

Zajímá vás dieta modelek a chcete ji vyzkoušet? Náš článek vás možná přesvědčí, že opravdu není o co stát.

Jakou cenu zaplatite za rychlé hubnutí?

Modelky či herci nebo jiné celebrity využívají často v přípravách na roli, koncert či jiné vystoupení velmi rychlé diety, které jim umožní zhubnout mnoho kilogramů za pár dní.

Pokud však chcete zhubnout 8 kg za 7 dní, musíte se připravit na to, že zaplatíte vysokou cenu!

  1. Můžete si i vážně poškodit zdraví (zcela zdravý člověk by dietu měl ustát bez větších potíží, ale pokud máte nějaké problémy, je riziko mnohem vyšší)
  2. Rychlé diety jsou utrpení a lze je srovnat s hladovkou
  3. Shozená kila velmi rychle naberete (s velkou pravděpodobností vaše váha po chvíli vyskočí ještě výš, než byla před dietou)
  4. Zhubnutou hmotu tvoří z největší části voda, také svalová hmota a pouze částečně tuk

Pořád si ještě myslíte, že dieta modelek je pro vás řešením? Tak pojďme dále…

Jak rychlé diety fungují a jaké jsou jejich rizika?

Většina rychlých diet je založena na naprosto stejném principu – mohou se tvářit jakkoli vědecky a převratně, tvrdit vám, že hubnete díky tomu a tomu nejnověji objevenému enzymu, mohou je propagovat ty největší celebrity a tak dále… pravda je však taková, že dieta modelek spočívá ve velmi drastickém omezení energetického příjmu.

Je víceméně jedno jestli se dieta jmenuje ananasová (tu mimochodem rozhodně nezkoušejte), jablečná, vajíčková nebo nějak jinak. Zásadní podíl na jejich účinnosti má vždycky výše zmíněný faktor.

Mnoho těchto programů je navíc založených na konzumaci pouze jednoho nebo několika málo druhů potravin. Jaké mohou být následky?

  • Nedostatek vitamínů a minerálních látek a s tím spojené zdravotní potíže
  • U nízkosacharidových diet stav kyselosti organismu neboli ketóza, která je pro tělo prakticky toxická
  • Nedostatek energie, únava, nervozita, poruchy nálady, problémy s pamětí a soustředěním

Dieta modelek jednoduše řečeno není rozhodně vhodná pro zdravé, rozumné a trvalé hubnutí, a proto se raději zaměřte na zlepšení stravovacích návyků, volbu zdravých potravin a více fyzického pohybu.

Co dělat, když diety ani cvičení nezabírá?

Obecné postupy (jako cvičení a snižování porci) mohou být samozřejmě užitečné v jednoduchých případech.

Faktem však zůstává, že nadváha je zdravotní problém jako každý jiný – a s jistotou se jej zbavíte pouze tehdy, pokud navštívíte specialistu, který se tímto zdravotním problémem zabývá a denně ho pomáhá lidem řešit.

Kdyby pacienti s angínou nešli k praktickému lékaři a místo toho se léčili podle rad z časopisu, také by se jich moc nevyléčilo.