Dietní jídelníček na hubnutí – jak se zbytečně netrápit a skutečně vidět výsledky?

Ve spoustě hubnoucích lidí slova dietní jídelníček na hubnutí mohou časem vyvolávat skutečnou depresi. Moří se stále dokolečka s namáhavými dietami, občas jsou se svou váhou poměrně spokojení, ale vždy nakonec zase skončí na začátku. Zoufalejší a vyčerpanější.

„To vážně budu muset do konce života držet přísné diety, abych si uchoval štíhlejší podobu?“ tahle otázka se honí hlavou nejednomu zoufale hubnoucímu člověku.

Ale ne, hubnutí v žádném případě není o přísných dietách, které vám nedovolí užít si radosti z dobrého jídla. A už vůbec není o hladovění! Dodržovat jídelníček není tím nejtěžším úkolem, který vás čeká v boji s kily navíc.

Je to porozumění samotnému procesu hubnutí – porozumějte mu a vaše cesta k přitažlivé postavě bude najednou jednodušší a konečně úspěšná!

Dietní jídelníček na hubnutí musí obsahovat mnohem víc, než jen kaloricky chudé jídlo

Většina lidí se při hubnutí orientuje pouze na počítání kalorií. Ale to rozhodně není správná cesta! Jistě, pokud budete přijímat málo kalorií, vaše váha půjde logicky dolů.

Může jít dolů i skutečně rychle. Ale pokud nebudete hubnout chytře, nejenže si ničíte zdraví, ale všechna kila díky Jo Jo efektu zase získáte zpět ve chvíli, kdy začnete normálně jíst.

Ne, váš dietní jídelníček zkrátka musí myslet na mnohem víc. Musí vašemu tělu zajistit dostatek všeho, co pro správnou funkci potřebuje – vitamíny, vlákninu, minerály… Musí myslet i na pitný režim.

A víte o tom, že skutečně chytrý jídelníček dovede kombinovat různé složky potravy tak, že vaše tělo bude mnohem méně hladové a spalovat bude naopak rychleji?

Co dělat, když diety ani cvičení nezabírá?

Obecné postupy (jako cvičení a snižování porci) mohou být samozřejmě užitečné v jednoduchých případech.

Faktem však zůstává, že nadváha je zdravotní problém jako každý jiný – a s jistotou se jej zbavíte pouze tehdy, pokud navštívíte specialistu, který se tímto zdravotním problémem zabývá a denně ho pomáhá lidem řešit.

Kdyby pacienti s angínou nešli k praktickému lékaři a místo toho se léčili podle rad z časopisu, také by se jich moc nevyléčilo.