Diety podle celebrit – 3 tipy, jak hubnout podle slavných osobností

Velmi často se objevují v médiích zázračné diety podle celebrit. Jaké diety patří u slavných osobností mezi nejoblíbenější? A jsou skutečně vhodné také pro vás?

Agresivní diety slibující rychlý výsledek

Občas se začnou šířit informace o nové dietě, která vám může pomoci během několika dní zhubnout mnoho kilogramů. Zpráva je obvykle podložená tím, že s dietou uspěla některá z významných celebrit.

Avšak pokud nutně nepotřebujete zhubnout kvůli koncertu, filmové roli nebo do svatebních šatů, pak se krátkým agresivním dietám vyhněte.

Ačkoli většina z nich skutečně přináší úspěch – jak by také ne, když se při žádné z nich prakticky nenajíte – jde o velký šok pro organismus. Zejména, pokud trpíte zdravotními problémy, vyhněte se dietám typu ananasové, americké, vajíčkové, zeleninové apod.

V mnohých dietách jde o zásadní omezení příjmu kalorií a také některé ze základních živin. Velmi oblíbené jsou nízkosacharidové diety. Dlouhodobější nedostatek této živiny (stejně jako kterékoli jiné) je však pro tělo zhoubný.

Diety podle celebrit slibující bleskový úbytek váhy skrývají – vedle zdravotní závadnosti – také další úskalí. To má název jojo-efekt. A ten se u rychlých agresivních diet dostavuje v podstatě se 100procentní jistotou. Metabolismus je po dietě zpomalený a přepnutý v nouzovém režimu, takže ukládá jako o život.

Pomalé, ale zdravé diety

Ano – tu a tam díky slavným osobnostem vejde ve známost i skutečně dobrá dieta. Mezi ty lepší diety podle celebrit patří například zónová dieta, která víceméně odpovídá zásadám zdravé výživy a je založena na sledování poměru tuků, sacharidů a bílkovin ve stravě. Tuto dietu využívá například Renée Zellweger.

Další představuje středomořská dieta. Tu si oblíbila mezi jinými i slavná Jennifer Aniston a jde pravděpodobně o nejzdravější známou dietu vůbec.

Tyto diety však nejsou otázkou týdne ani měsíce. Jde o dlouhodobé stravovací programy, které přinášejí pomalé, ale zato trvalé výsledky.

Také vaše tělo vám bude vděčné. Ostatně nezapomeňte, že zdravý váhový úbytek by neměl být víc než 2 kg za měsíc (u průměrně vážícího člověka).
Diety podle celebrit jsou tedy dobré i špatné – pokud rozdíl nejste schopni sami posoudit, udělejte to tak, jak to dělají samotné celebrity. Obraťte se na výživového poradce. Což je nejjistější zárukou účinného a zdravého hubnutí.

Co dělat, když diety ani cvičení nezabírá?

Obecné postupy (jako cvičení a snižování porci) mohou být samozřejmě užitečné v jednoduchých případech.

Faktem však zůstává, že nadváha je zdravotní problém jako každý jiný – a s jistotou se jej zbavíte pouze tehdy, pokud navštívíte specialistu, který se tímto zdravotním problémem zabývá a denně ho pomáhá lidem řešit.

Kdyby pacienti s angínou nešli k praktickému lékaři a místo toho se léčili podle rad z časopisu, také by se jich moc nevyléčilo.