Diety slavných – přečtěte si tyto 3 informace, než si poškodíte zdraví

Stále více lidí se spoléhá na diety slavných osobností, které jsou tak často prezentovány (a vynášeny do nebes) mnohými médii. Jsou však tyto diety opravdu vhodné pro každého?

Zhubněte 10 kilogramů za pár dní díky dietě celebrit!

I tak může znít titulek v časopise či na internetu – a kupodivu nemusí být příliš daleko od pravdy.

Světem koluje celá řada diet, které úspěšně použily významné osobnosti, a lze díky nim opravdu zhubnout mnoho kg za pár dní.

Má to však háček…

Těchto agresivních diet je celá řada, ale v zásadě se od sebe příliš neliší. Všechny jsou totiž velmi podobné obyčejné hladovce!

Je samozřejmé a logické, že pokud markantně omezíme svůj energetický příjem (v případě většiny těchto diet až za hranici snesitelnosti) začneme výrazně ztrácet na váze. Takové hubnutí však opravdu nelze doporučit běžnému člověku, který stojí o zdraví, štíhlost a stabilní váhu.

Celebrity často používají agresivní diety, aby se rychle dostali do formy kvůli roli či jiné události – pro běžného člověka však má takové hubnutí pramalý význam.

Rizika a nevýhody diet slavných

Diety slavných mají obrovské množství nevýhod, zdravotních rizik a dalších úskalí. Vyjmenujme si alespoň ty nejvýznamnější:

  • Dojde k významnému váhovému úbytku – ztracenou hmotu však tvoří především voda a svalová hmota, nikoli tuk
  • Dojde k významnému zpomalení metabolismu v důsledku hladovění, což má za následek rychlý jojo-efekt a větší přibírání v budoucnu
  • Omezení příjmu zásadních živin, vitamínů a minerálních má velmi neblahý vliv na zdraví
  • Mohou se objevit různé zdravotní komplikace
  • Diety slavných jsou velmi kruté, ale přínos se ani zdaleka nemůže vyrovnat vynaloženému úsilí

Než zkoušet diety slavných, raději se poučte o zdravém stravování. Hubnutí bude sice pomalé, ale zato trvalé a bude prospívat vašemu organismu. Pokud si sami nevíte rady, ideální volbou je návštěva výživového poradce.

Co dělat, když diety ani cvičení nezabírá?

Obecné postupy (jako cvičení a snižování porci) mohou být samozřejmě užitečné v jednoduchých případech.

Faktem však zůstává, že nadváha je zdravotní problém jako každý jiný – a s jistotou se jej zbavíte pouze tehdy, pokud navštívíte specialistu, který se tímto zdravotním problémem zabývá a denně ho pomáhá lidem řešit.

Kdyby pacienti s angínou nešli k praktickému lékaři a místo toho se léčili podle rad z časopisu, také by se jich moc nevyléčilo.