Lososvá dieta

Lososová dieta je založena na myšlence jíst zdravé tuky, oleje a bílkoviny a zároveň omezit přísun škrobů. Losos jako potravina se používá pro hubnutí i zlepšení celkového zdravotního stavu. Zařazení do jídelníčku muže být buď krátkodobé, chcete-li jen zhubnout, nebo v dlouhodobém horizontu, pokud chcete změnit svůj životní styl.

Vynechejte chléb a celkový přísun sacharidů. Při této dietě není povolena mouka a výrobky z mouky. V omezeném množství jezte hnědou rýži, rýžové suchary a vařená celá zrna.

Využijte akční nabídky – Acai Berry za dočasně sníženou cenu.

Zaměřte se na to, co můžete jíst. Ti kteří obvykle jedí hodně červeného masa, se musí zaměřit na alternativy. To je důležité, protože pouze jedna porce velmi lososlibového červeného masa týdně je povolena. Můžete bílé maso, jako je kuřecí, krůtí a ryby s nízkým obsahem rtuti (např. náš losos, odtud jméno diety). Libové vepřové maso a vejce jsou také přijatelné alternativy.

Ořechy a semena konzumujte místo bramborových lupínků a sladkostí. Lososová dieta umožňuje jedení ořechů a semen. Jezte zeleninu, při přípravě můžete používat olej .

Omezte mléčné výrobky. Jogurt a tvaroh jsou povoleny, ale jen jedno procento tvarohu. Feta sýr je také povolen při lososové dietě.

Kromě banánu, který byste neměli při této dietě jíst, si můžete denně dopřát jedno středně veliké ovoce.

Luštěniny vám spolu se zeleninou nabídnou spoustu kombinací i chutí.