Pětková dieta

Pětkovou dietu (originální název 5 Factor World Diet) vytvořil Harley Pasternak, který je odborník na výživu a uznávaný fitness trenér celebrit jako jsou Lady Gaga, Hilary Duff , Katy Perry, Halle Berry, Alicia Keys a Jessica Simpson.

Základní pětková dieta zahrnuje pět jídel denně, pět klíčových složek a pět minut času na přípravu. Jeden den v týdnu můžete podvádět, tehdy můžete jíst co chcete. Pasternak do své diety zařadil potraviny z celého světa a stravovací návyky některých nejzdravějších národů.

Podle něj se hlavní důvod významného problému s obezitou vztahuje k trendu nezdravých návyků, jako je stravování na cestách a při sledování televize. To také ovlivňuje zvětšování velikosti porcí a nadměrného příjmu jídel s vysokým obsahem tuků živočišného původu.

Využijte akční nabídky – Čaj na spalování tuku za dočasně sníženou cenu.

Věří, že se můžeme hodně naučit následováním stravovacích zvyků zemí, které mají lepší bilanci ve vztahu k obezitě a zdravotním statistikám. Přijetím návyků, které zahrnuje jedení menších porcí bez zbytečného spěchu budeme nejen snadněji zvládat svou váhu, ale také zlepšíme naše zdraví.

Doporučené potraviny

Ovoce, zelenina, libové maso, kuřecí, krůtí, ryby, vejce, celá zrna, luštěniny, ořechy, nízkotučné mléčné výrobky a olivový olej.

Vzorek dietního menu pětkové diety

Snídaně: Frittata Italiana
Dopolední svačina: Espresso Panna Cotta
Oběd: Kuřecí Yakatori
Odpolední svačina: Francouzské Ratatouille
Večeře: Švédské masové kuličky

Jak sami vidíte menu vypadá docela exoticky a i doba přípravy bude o něco delší než slibovaných pět minut.