Smoothie maker jako nepostradatelný pomocník

Už jste slyšeli o zázraku jménem smoothie? S tímto lahodným koktejlem se v poslední době roztrhl pytel a není divu, smoothie nejen dobře chutná, ale navíc je velmi prospěšné našemu tělu. Smoothie v sobě skrývá pořádnou dávku čerstvého ovoce či zeleniny a představuje tak naprostou vitamínovou bombu. Přidat do něj můžete naprosto cokoliv, co máte rádi a tím pozvednout i jeho nutriční hodnotu. Skvělé jsou například kakaové boby, chia semínka či ovesné vločky. Když si navíc pořídíte kvalitní smoothie maker, budete mít smoothie hotové během vteřiny a to téměř bez práce. Se smoothie makerem si budete moci užívat tuto zdravou vitamínovou dobrotu každý den.

Jak takové smoothie vyrobit? Možností je několik, můžete použít tyčový, klasický mixér nebo můžete sáhnout po specializovaném přístroji tzv. smoothie makeru. V dnešní době je nabídka opravdu široká. Vybírat můžete podle výkonu, nožů či objemu nádob. Obrovskou výhodou smoothie makeru je jeho rychlost a praktičnost. Smoothie máte hotové během několika sekund a navíc si ho můžete odnést ve stejné nádobě, v jaké jste ho mixovali. Pouze ji přiklopíte víčkem a můžete vyrazit na cestu. Smoothie maker však neslouží pouze k výrobě smoothies. Hravě v něm rozsekáte led na ledovou tříšť či si vyrobíte osvěžující ledovou kávu.

Základ smoothie tvoří rozmixované ovoce, zelenina či obojí dohromady. Ideální je, držet se sezónních surovin. V létě volte lesní ovoce a jahody, na podzim švestky, jablka a hrušky a v zimě si dopřávejte exotické ovoce jako pomeranč, kiwi či mango. Kouzlo smoothie spočívá v tom, že můžete umixovat téměř cokoliv a přesně podle svých chutí. Nemusíte striktně dodržovat žádné recepty, pouze přidáte to, co máte zrovna doma či na zahrádce. Říkáte si, že zelenina a ovoce přece nemůže jít nikdy dohromady? Omyl. Přidáním zeleniny posunete své smoothie zase o level výš. Velmi oblíbená je listová zelenina, která dodá vašemu koktejlu potřebné železo a kyselinu listovou. Přihoďte proto do svého smoothie i pár listů baby špenátu, zelí či kapusty, prokážete tím svému tělu obrovskou službu a na výsledné chutí se to nijak nepodepíše.

Neváhejte, investice do kvalitního smoothie makeru se vyplatí. Uvidíte, že si smoothies okamžitě zamilujete, nejen pro jejich pozitivní vliv na vaše zdraví, ale i pro skvělou chuť a dávku energie, kterou vám vženou do žil. Se smoothie makerem vykročíte vstříc zdravému životnímu stylu, ani nebudete vědět jak.