SVÍZEL – bylinka, na kterou se nesmí zapomenout

Kdo se v dnešní hektické a uspěchané době obrátí pro pomoc na SVÍZEL – naší šikovnou luční bylinku, dobře udělá. Bohužel řada lidí o této bylince nemá ani páru. Přitom ji nemusí jako bába kořenářka sbírat na loukách. Úplně stačí, když si pro ni zajde do lékárny. K dostání je formou čaje, tinktury nebo masti.

Svízel jako zázračný lék

Bylinku svízel najdete běžně u nás – na loukách a polích. Dosahuje výšky až 160 centimetrů. Existuje svízel syřišťový a svízel přítula. Oba druhy najdete u nás a oba se pyšní stejnými léčivými účinky. Ty byly známé řadě kněží, kteří s touto bylinkou přišli do kontaktu. Ti ve svých knihách popisují případy těžce nemocných lidí, kteří se vyléčili díky naordinované svízelové terapii. Podle toho, je vidět, že svízel byl ve své nejlepší době bylinkou k nezaplacení a zázračným lékem téměř pro všechny. Proto je škoda, že dnes, když se jeho účinky vůbec nezměnily, se na svízel zapomíná.
Jeho léčivé látky čistí krev, odstraňují záněty a připisuje se jim i protirakovinný účinek. Obzvláště na rakovinu jazyka je kloktání odvaru svízele velmi účinné.

Svízel místo plastické chirurgie

Zatímco mnoho žen shání pro svou krásu plastického chirurga, komplexní péči o svou pleť by našly spíše v lékárně. Oproti drahým kosmetickým přípravkům je svízelová mast velmi levná a efektivní. Svízelová mast pleť vypíná a rozjasňuje. Zbavuje ji unavených tónů, vrásek a dobře působí proti uhrovitosti. Po pravidelném užívání svízelové masti se můžete těšit z velmi hladké a krásné pleti. Svízelová mast také urychluje hojení ran a je dobrá na jizvy.

Svízel pro odvodnění

Svízel dobře pomáhá na odvodnění celého těla. Pravidelně podávaný svízelový odvar tělo pročistí a uvolní zadrženou vodu. Ideální je svízel na problémy s ledvinami, které čistí od toxických látek. Ostatně stejně tak vyčistí i další orgány, jako je slinivka břišní, játra a slezina.

Další účinky svízele

Pomocníka ve svízeli najdete i v případě, budete-li se chtít uklidnit. Protože má mírné sedativní účinky, pomáhá usnout a léčí hysterii.
Pro tyto a další účinky se na svízel zkrátka nesmí zapomenout.
Chcete vědět více? www.cestabylin.cz